Monday, 14 February 2011

Leicester’de Bir Kürt Aile Faciası


Hasan Uşak

13 Şubat Pazar günü Güney Kürdistanlı Kürt bir baba, sonradan Müslüman olmuş İngiliz bir anne ve iki çocuktan oluşan bir aile orta İngiltere’de yer alan Leicester şehrinde ölü bulundular.

Cinayetin nedeni ve nasıl işlendiği henüz öğrenilemedi ancak 24 yaşındaki anne Joy Small ve 2 ve 3 yaşlarındaki Chanara ve Aubar adındaki çocukların cenazelerinin evlerinde bulunması ve 32 yaşındaki Aram Aziz’in cenazesini bir parkta bulunması cinayete farlı bir boyut kazandırdı.
Read More

Cinayetin kim tarafında işlendiği henüz açıklık kazanmazken ölü bulunan ailenin komşularından alınan bilgilere göre Aram Aziz çevrede “kötü niyetli canavar” olarak tanınıyordu. Aileye yakın kaynaklar Aram ve Joy’ün aşırı geçimsizlik nedeniyle bir süre önce boşandıkları ancak daha sonra yeninde birlikte yaşamaya başladıklarını bildirdiler.

İddialara göre Aram Aziz’in karısı, üç yaşındaki oğlu Aubar ve iki yaşındaki kızı Chanarra’yı katlettikten sonra intihar ettiği yönündedir.

Karısı Joy’u sürekli rahatsız ettiği ancak boşanmış olan kadının çocukların bakımı için eve geri döndüğü ve çocukların hatırı için Aram’a katlandığı kurbanlara yakın kaynaklardan alınan diğer bilgiler arasındadır.

13 Şubat günü Wetermead Contry Park’da Aram Aziz’in ölü bedenini bulan polis daha sonra evine gittiler ve karısı Joy ile iki çocuğunun da öldürülmüş olduğunu gördüler.  

Çevrede “canavar” (abusive monster) olarak tanınan Aram Aziz’in bir keresinde karısı Joy’un üzerine benzin döktüğü ve yakmaya çalıştığı öğrenildi.Aram ile evlendikten sonra Müslüman olan Joy Small daha önceki evliliğinde bir sonr evliliğinden de iki çocuğu oldu. Geçen yıl Aram ile boşandığı ancak sonra yeniden bir araya geldiği bildirildi.

Joy Small’ın eski kocası Javed Ghaznavi (32) eski karısı ile sekiz ay önce konuştuğunu Joy’un çok mutsuz olduğu, ağladığını çocukların hatırı için Aram’la yeniden yaşamaya başladığını belirtti ve devamla; “Joy onun sürekli uyuşturucu aldığını, marketlerden hırsızlık yaptığını sürekli polisle başının dertte olduğunu söyledi” dedi. 
Joy Small’ın arkadaşı Jennie Bland (27), “Joy çok iyi bir insan ve mükemmel bir anneydi. Kocası çok fazla baskıcıydı ama Joy çocukları için en iyisini yapmaya çalışıyordu. Yalnız karısına değil çocuklarına karşıda çok kötüydü ve bir keresinde oğluna bir ayna fırlatmıştı.

Jennie Bland, Joy ile bir gece evinde kaldıklarını ve evde polis tarafından konulmuş bir alarm düğmesi olduğunu ve Joy’un yastığının altında da bir tokmak gördüğünü sözlerine ekledi.
Konu ile ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatan polis olay ile ilgili henüz geniş bir açıklama yapmadı.


No comments:

Post a Comment