Saturday, 5 February 2011

Kesintiler Homerton Hastanesini de vurdu


Hasan Uşak
Birçok alanda yapılan kesintiler sağlık sektörünü tehdit etmeye devam ediyor. Chase Farm, Whittington Hastanelerinden sonra Homerton Hastanesi de kesinti sorunuyla toplumlarımızın gündemine girdi. Hastane önünde yapılan bir gösteri de kesintiler protesto edildi.

Read More 
Hackney’de yaşayan etnik azınlıklar Homerton Hastanesindeki tercüme kesintilerini protesto etti. Londra’nın en çok dilli ve en çok etnik azınlıklı ilçesi olan Hackney’de bulunan Homerton Hastanesinin tasarruf yapmak amacıyla tercüme giderlerini kesmesi birçok kişiyi etkileyecek.

Hackney’de yaşayan etnik azınlıkların yoğun katılım sağladığı protesto gösterisi 5 Şubat Cumartesi günü yapıldı. Sendikaların da desteklediği protesto da kesintilerden mağdur olanlar deneyimlerini paylaştılar.


Gösteriye katılan yazar Ali Erdoğan, kesintilerin herkesi yakından ilgilendirdiğini belirtti ve devamla; “Tercüman bizim toplumlar için çok önemlidir. Dil bilmeyenler tercümansız olarak sağlık sorunlarını doktorlara anlatamazlar. Devlet bununla yabancıları sindirmek istiyor ve gitmeleri isteniyor. Bu hastanede birkaç tercümana verilen maaş koca devletin bütçesini mi sarsıyor. Bu yanlış bir uygulama ve ırkçılık kokuyor. Tabi bu yabancılara karşı yapılıyor. Kesintilere karşı yapılan bu tür gösterilere tüm halkın katılması gerekiyor, çünkü bu kesintilere herkesi ilgilendiriyor. Yeni hükümet kriz var diyerek sürekli kesintilere gidiyor. Oysa amaçları bazı kesimleri daha da zengin etmektir” dedi.

Tepkilerini dile getiren göstericiler her hangi bir sorunla karşılaşmadan dağıldılar

No comments:

Post a Comment