Saturday, 8 January 2011

Güney Kürdistan The New York Times’ın "Gezilecek Yerler" Listesinde


Hasan Uşak
The New York Times gazetesi tarafından çıkarılan “2011 Yılında Gidilecek 41 yer” listesinde Güney Kürdistan’da yer alıyor. Michelle Higgins tarafından yazılan değerlendirme yazısında Güney Kürdistan, “Güvenli, tarihi ve misafir perwer” olarak nitelendirildi.
 
Read More
The New York Times tarafından çıkarılan 2011 yılında gidilecek 41 yer listesinde ilk sırayı Santiago/Şili alırken Güney Kürdistan 34. sırada yer aldı. Listede Erzurum Palandöken dağları da kış sporu için Türkiye’yi bir seçenek olarak ele almayanlar için yeni bir seçenek olarak tanıtıldı.

“Meksika denizlerinden Kürdistan’ın tenhalıklarına, bu yılın listesinden yer alan mekânlar sizi dünyanın sonuna götürecek ve geri getirecek” belirlemesi ile başlayan değerlendirme de birçok seyahat acentesi yarı otonom olan Kürdistan bölgesine turlar düzenlediği, Lufthansa hava yolları ile Frankfurt’tan Erbil’e uçulabildiği belirtildi. 
Güvenlik açısından Kürdistan bölgesinin bir istisna olduğunu belirten değerlendirme yazısında, “Duhok, Hewler (Erbil) ve Süleymaniye şehirlerinde terör riski kontrol altına alınmış durumdadır” denildi.

No comments:

Post a Comment